Akademia mentoringu

Zapraszamy do jedynej w Polsce Akademii Mentorów posiadającej międzynarodową akredytację EMCC (European Mentoring and Coaching Council). Program Akademii oferuje kompleksowy cykl warsztatowy, który daje możliwość dwustopniowej edukacji na poziomach: Foundation i Practitioner. Absolwenci Akademii mają możliwość ubiegania się o indywidualną akredytację EIA na poziomach: Mentor Foundation i Mentor Practitioner.

O mentoringu

Mentoring to nowoczesna metoda rozwoju pracowników i firm, po którą sięgają dojrzałe organizacje biznesowe. Profesjonalny mentoring jest elementem budowy organizacji „samouczącej się”. W tym kontekście transfer wiedzy, dobrych praktyk, otwartość na dzielenie się własnym, niekiedy trudnym doświadczeniem odgrywa kluczową rolę w procesie rozwoju organizacji.
Mentoring jest często prowadzony intuicyjnie, „przy okazji” bycia szefem czy przełożonym. Uczymy jak prowadzić go profesjonalnie, zgodnie ze standardami oraz wymogami określonymi przez międzynarodowe organizacje.
Czytaj więcej>>

Dlaczego warto wybrać Akademię Mentorów STIBITZ

Akademia Mentorów Stibitz to jedyny w Polsce akredytowany przez EMCC program kształcenia Mentorów na poziomie Foundation i Practitioner – akredytacja EQA EMCC.
Nasi prowadzący to mentorzy z wieloletnią praktyką mentoringową, trenerską i biznesową – w tym jedyny w Polsce trener i superwizor z akredytacją EMCC na poziomie Senior Practitioner.
Jako jedyna Szkoła w Polsce posiadamy uprawnienia do prowadzenia w całości procesu akredytacji EMCC na poziomie Foundation i Practitioner
Czytaj więcej>>

Akademia Mentorów STIBITZ – przebieg programu

Akademia oferuje naukę i poszerzanie kompetencji mentorskich na dwóch akredytowanych przez EMCC poziomach: Mentor Foundation (20 akredytowanych godzin) i Mentor Practitioner (170 akredytowanych godzin). Formuła kursu zapewnia kształcenie w oparciu o wszystkie wymagane przez EMCC obszary kompetencyjne.Czytaj więcej>>

Akredytacja EMCC

Oferowana przez nas ścieżka kształcenia Mentorów (poziom Foundation i Practitioner) posiada akredytację EQA EMCC, która jest od lat znakiem jakości kształcenia mentorów.
Posiadamy uprawnienia EMCC do prowadzenia akredytacji dla Mentorów na poziomie Foundation i Practitioner w całości w Polsce. Nasi absolwenci uzyskują merytoryczne wsparcie asesorów podczas akredytacji. Czytaj więcej>>

Mentor Foundation

20 godzin akredytowanego kursu dla Mentorów EQA EMCC na poziomie Foundation. Kompendium profesjonalnej wiedzy o procesie mentoringowym, zasadach prowadzenia, narzędziach mentora. Możliwość akredytacji EMCC na poziomie Foundation.

Mentor Practitioner

170 godzin zaawansowanego kształcenia kompetencji mentorskich. Akredytacja EQA EMCC na poziomie Mentor Practitioner. Zaawansowane techniki i narzędzia, standardy i etyka pracy Mentora. Możliwość akredytacji EMCC na poziomie Mentor Practitioner.