Jacek Bełdowski

Jako coach i mentor EMCC pomagam profesjonalistom stać się lepszymi liderami. Przez 25-lat jako CEO zarządzałem lokalnymi i globalnymi zespołami. Jestem liderem, który wnosi do coachingu pasję i duże doświadczenie biznesowe. Byłem członkiem globalnych zespołów menadżerskich, które transformowały biznes dostosowując jego organizację do radykalnych zmian w otoczeniu.

Współtworzę programy mentoringowe oraz szkolę mentorów. Jestem mentorem start-upów w MITEF CEE, innowatorów społecznych w Ashoka CEE, młodych przedsiębiorców w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego oraz przywódczyń w Fundacji Liderek Biznesu.

Wykładam na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego.

Doradzam organizacjom pozarządowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w zakresie struktur organizacyjnych i zarządzania.
W wolnym czasie biegam maratony.

Doświadczenie

Szefowałem firmie Egmont w Polsce oraz regionie CEE. Razem z ponad 400. osobowym zespołem zbudowałem wiodącą pozycję na rynku wydawnictw dziecięcych w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, z kluczowymi spółkami w Polsce, Rosji i Turcji. Byłem odpowiedzialny za zapewnienie wzrostu przychodów na nierosnącym rynku, pozyskanie kluczowych praw wydawniczych, restrukturyzację regionu, inwestycje typu green field na Ukrainie, fuzje i przejęcia.

Tworzyłem globalne centrum kreacji – Egmont Creative Solutions współpracujące z największymi partnerami licencyjnymi, w tym Disney, Hasbro, Mattel i Microsoft. Zarządzałem zespołami kreatywnymi w biurach w Londynie, Berlinie, Kopenhadze i Warszawie.

Jestem współwłaścicielem agencji content marketingowej realizującej kampanie sprzedażowe oraz komunikację pracowniczą i konsumencką dla klientów korporacyjnych.

Certyfikaty

Jestem absolwentem programów:
– Young Executives Program, European management Centre
– Executive MBA na swojej alma mater
– Advanced Management Program w IESE Business School – Barcelona
– Diploma in Professional Coach-Mentoring w The Oxford School of Coaching & Mentoring. Certyfikat Coach-Mentoring Practitioner EMCC.
– Certified trainer – Extended Disk

Specjalizacja

Mam dyplom inżyniera z Politechniki Warszawskiej. Pracowałem wiele lat jako ekspert aby następnie z sukcesem funkcjonować jako szef firmy. Swoje doświadczenie przekazuję chętnie jako executive coach i mentor ekspertom profesji technicznych – inżynierom, managerom IT, pomagając im rozwijać kompetencje przywódcze i osiągać cele w organizacji. Uważam, że każdy zasługuje na dobrego szefa i nietoksyczne miejsce pracy.

Języki

Pracuję w języku polskim i angielskim

Klienci

Amrop, Cersanit, Uniwersytet Warszawski, Wyborowa Pernod-Ricard, Egmont, Extended Tools, Boomerun, Arskom, PRATIR, Aliganza, Ośrodek Ewaluacji, Panoptykon, Infinity Group,